کسب درامد از فیس بوک

یک منبع معتبر در بررسی‌های فعالیت‌های شرکت فیسبوک از ایجاد کسب درآمد به شکل حقیقی و حقوقی، خبر داده است.

به گزارش کلیک، با رونمایی از مسنجر مقالات (Instant Articles)، فیسبوک خیلی شفاف گفته است که در مورد کسب درآمد از طریق محتویات، جدی است. مسنجر مقالات برای ناشران جهت ارائه محتوا و تبلیغات سریع در پلتفرم موبایل، ساخته شده است.

طبق بررسی‌های جدید کاربران سایت The Verge، از شرکت فیسبوک، احتمال این‌که فیسبوک اجازه کمک‌های مالی در پست‌ها را بدهد بالا است، حال می‌تواند کسب درآمد در جهت کارهای خیریه باشد یا هدف‌های تجاری.

در این بررسی هم‌چنین نشان داده شد که این شبکه اجتماعی به دنبال راه‌های دیگر تولید در‌آمد است، از جمله، محتویات برندها (منظور تبلیغات برند‌های مهم تجاری نظیر کوکاکولا و …)، و یا به اشتراک‌گذاری دیگر پست‌های تبلیغاتی، از اهداف فیسبوک می‌تواند باشد.

خیلی جالب خواهد بود اگر این شرکت، در جاده هر کدام از این مسیر‌ها حرکت کند. ساده‌ترین مسیر این است که فیسبوک به کاربران اجازه دهد تا به پست‌های ارسالی خودشان یک گزینه برای کسب درآمد اضافه کنند، آن‌گاه فیسبوک تبدیل به یکی از بهترین شبکه‌های جهانی جهت کسب درآمد تبدیل می‌شود و رقیبی تازه برای وبلاگ‌های اینترنتی خواهد شد. وبلاگ‌های اینترنتی در صفحات خود اسپانسر تبلیفات را از آن خود کرده‌اند. این‌ می‌تواند رقابتی تازه و جالب باشد.

وب‌سایت میدیم (Medium)، که در حال حاضر ۲ میلیون پست، از سمت کاربران را در خود جای داده است، از شرکت‌هایی نظیر Femsplain،‌ The Awl، که مربوط به روزنامه‌نگاری است بهره‌های زیادی می‌برد، زیرا قابلیت پرداخت وجه را در سیستم خود فعال کرده‌اند. هم‌چنین وبلاگ‌هایی مثل Time و Fortune در این سایت ثبت‌نام کرده‌اند تا از مزایای آن استفاده کنند.

البته پیش‌بینی این که چه کسی برنده است کار سختی است، باید دید فیسبوک چگونه عمل می‌کند و پاسخش به بررسی The Verge چیست، این موضوع یک بازار رقابتی در عین حال سردرگم برای ناشران است زیرا بازدید برای آن‌ها در اولویت قرار دارد.

با تغییر روند رسانه‌های دیجیتالی، منبع خبری نیویورک تایمز (The New York Times)، از ام‌مالیک (Om Malik) سخن می گوید. ام‌مالیک بنیان‌گذار مشهور وبلاگ تکنولوژی GIGAOM است، که به تازگی این وبلاگ نابود و از دست رفته است. او می‌گوید: اگر بخواهد دوباره از نو شرکت خود را راه‌اندازی کند، دیگر وب‌سایت نخواهد ساخت، و به جای آن پایه‌ریزی کار خود را از یک صفحه فیسبوکی شروع خواهد کرد، اما او هنوز نمی‌داند که چگونه به کسب درآمد از طریق فیسبوک بپردازد. ام‌مالیک، مثالی جزئی از ناشرانی است که به دنبال کسب درآمد از طریق فیسبوک هستند.

با توجه به این‌که فیسبوک یک نیروگاه تبلیغاتی عظیم در مقیاس با گوگل است، می‌تواند در جهت کسب درآمد از طریق محتویات، آزمایش‌های متعددی را انجام دهد و به نتیجه خوبی برسد. بیایید منتظر باشیم و ببینیم که می‌تواند فرمول دقیق بارش دلار به سمت خود را پیدا کند؟، ببینیم که آیا می‌تواند انقلابی در چاپ و نشر به راه بیندازد؟

http://yonessa.ir

 

 

http://Facebook.com